Máme za sebou premiérový ročník letních fotbalových kempů MFT.cz!

26.07.2020

Na třech různých místech, v Trenčíně - Opatové, Vlčnově a Hlučíně jsme v letošním roce 2020 uspořádali letní příměstské fotbalové kempy pod hlavičkou Můj Fotbalový Trenér.cz.  I. ročníku se zúčastnilo celkem 75 nadšených fotbalistů a fotbalistek. 

"Když jsme zakládali projekt Můj Fotbalový Trenér.cz, naši první myšlenkou byla organizace příměstských fotbalových kempů. Ani ve snu by nás nenapadlo, že hned premiérový ročník vzbudí takový zájem. I když tomu vnější okolnosti dlouho příliš nenahrávaly, celkový počet přihlášených dětí předčil naše očekávání a zároveň nám vlil entuziazmus do žil, aby náš tým v samotném průběhu jednotlivých kempů vydal ze sebe to nejlepší pro spokojenost všech dětí," prohlásili zakladatelé projektu Můj Fotbalový Trenér.cz Dominik Kroupa a David Kubáň.

Na účastníky čekal pestrý fotbalový program, který obsahoval dopolední tréninky technických dovedností a rozvoj mistrovství ve hře 1 na 1. Odpolední plán byl ve znamení různých dovednostních soutěží o hodnotné ceny. Vrcholem každého dne pak byl turnaj malých forem o putovní poháry pro vítězné týmy. Samotným turnajům jsme přikládali velkou váhu, protože zde mohly děti kreativně aplikovat naučené technické dovednosti a současně budovat vítěznou mentalitu. Byla radost sledovat fotbalisty, jak emotivně zápasy prožívají, chtějí vyhrát a přesto neustupují od náročného stylu hry, k jakému se je snažíme vést. 

Obrovskou radost dětem udělali hosté z řad ligových fotbalistů. Kemp v Trenčíně - Opatové navštívil nadějný slovenský záložník Jakub Kadák z AS Trenčín, do Vlčnova přijely opory 1.FC Slovácko, fotbalisté Vlastimil Daníček s Lukášem Sadílkem, zatímco v Hlučíně rozdával radost lídr obrany Baníku Ostrava a odchovanec FC Hlučín Patrizio Stronati. K malým fotbalistům se výše jmenovaní ligisté zachovali fantasticky. Nejen, že s nimi absolvovali vyčerpávající besedu, ochotně se také podepisovali na klubové kartičky i další předměty, zúčastnili se společného focení a nakonec se zapojili do společného zápasu, který děti vždy neuvěřitelně prožívaly. 

Páteční slavnostní ceremoniál byl pomyslnou tečkou na závěr každého fotbalového kempu. Před zaplněnou tribunou si vzal slovo spoluzakladatel Můj Fotbalový Trenér.cz, Dominik Kroupa, jež rodiče i rodinné příslušníky provedl děním i hodnocením uplynulých dnů, nastínil vize do budoucna a poděkoval dětem za skvělé výkony a rodičům za důvěru, kterou vložili do našeho projektu MFT.cz. Po proslovu následovalo vyhlašování jednotlivých účastníků, kteří si kromě skvělých zážitků odnesli ceny v podobě diplomu a sošky se svým jménem.

Třešničkou na dortu pak bylo společné focení, které doprovázel výbuch zlatých a stříbrných konfet. Báječnou atmosféru dokreslil oblibený hit kapely Queen: We Are the Champions. 

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem lidem z fotbalových klubů TJ Družstevník Opatová nad Váhom, TJ Vlčnov a FC Hlučín za poskytnutí svých areálů nezbytných pro konání našich letních akcí. Dále pak našemu partnerovi CORFIX DISTRIBUTION s.r.o. za produkty Panini a v neposlední řadě dětem i rodičům za důvěru, kterou do nás vložili. Neradi bychom na někoho zapoměli, moc si vážíme a děkujeme každému, kdo se nějakým způsobem podílel na přípravě i chodu letních kempů!

Na shledanou v příštím roce!

Váš tým Můj Fotbalový Trenér.cz